Prvé stretnutie v Európskej škole | december 2015

S očakávaním sme začiatkom decembra vstúpili do areálu tretej Európskej školy v Bruseli, ktorú v dvanástich jazykových sekciách navštevuje takmer tritisíc detí školského a predškolského veku, ktorých rodičia sú zamestnaní v európskych inštitúciách. Trinásť pedagógov rôznych národností sme vo francúzštine dôkladne oboznámili s metodikou nášho výtvarného projektu EUROROZPRÁVKY, aby sme popri slovenskej tvorbe prezentovali takisto vnímanie rozprávok európskymi deťmi. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a vzájomné obohatenie.

 

Druhé stretnutie v Európskej škole | apríl 2016

Na pozvanie pedagógov lll. EŠ v Bruseli sme dlho otáľali pre nepriaznivú situáciu, ktorá sa stala na letisku. Naša sprievodkyňa nás bezpečne previedla cez prísne kontroly do areálu školy, kde nás čakalo 10 pedagógov.

Na začiatku sme im rozdali motivačné materiály a oboznámili s priebehom projektu na Slovensku. Odprezentovaný videozáznam s talianskou rozprávkou o Pinocchiovi inšpiratívne naladil bruselské kolegyne k ďalšej kreatívnej tvorbe. Milo nás potešili hotové rozprávkové postavičky nainštalované v triede, všetky učiteľky žijú projektom a záleží im na vzájomnej projektovej spolupráci. Na našom stretnutí sme si vysvetlili konkrétne podrobnosti ohľadom inštalácie výstavy na Slovensku a v Bruseli. V závere sme si prezreli výstavné priestory v Európskej škole, ktoré nás prekvapili svojou tvorivosťou s bohatým obsahom.

Ďakujeme výtvarnej koordinátorke p.Clotilde Godard a pedagógom lll.EŠ v Bruseli za vzájomné obohatenie sa v umeleckej tvorbe pri realizácií spoločného výtvarného projektu.

Ideme na Slovensko prezentovať rozprávkové príbehy očami a srdcom bruselských detí
Bruselský krtko sa teší na slovenského kamaráta krtka

 

Hlavná koordinátorka pripravuje celý kolektív detí a učiteľov na bratislavskú výstavu
Videom so slovenskou prezentáciou o Pinocchiovi sa bruselské kolegyne motivačne naladili k ďalšej umeleckej tvorbe