Prezentácia projektu EUROROZPRÁVKY – MŠ Jurkovičova 17, Prešov

Deti 1. triedy sa v minulom školskom roku zapojili do projektu EUROROZPRÁVKY, ktorého autorkou ja naša bývalá kolegyňa pani Mária Zuščinová. Deti a Bc. Ľubica Damankošová a PaedDr. Valéria Volková sa s chuťou pustili do realizácie gréckej rozprávky o Slnečnom dievčatku. Pracovali s rozprávkou od jej prečítania, zreprodukovania, pohybového či dramatického prevedenia, až po výtvarnú realizáciu.

V piatok 30. septembra sme sa stretli na Mestskom úrade Mesta Prešov s učiteľkami spolutvorcov projektu z MŠ Bajkalská a MŠ Bernolákova, kde sme pre deti mestských materských škôl pripravili predstavenie rozprávok s drobnými aktivitami pre malých i veľkých divákov, ktorí boli takto vtiahnutí aj do gréckej rozprávky Slnečné dievčatko. Deti spoznali príbeh dievčatka Letiky, ktorý prerozprávali pani učiteľka Valika a pani učiteľka Ľubka a spoločne s deťmi putovali veselo i strastiplne cestou, ktorú život pripravil gréckemu dievčatku. Deti sa zapojili do pohybových aktivít, znázorňovali činnosti, odpovedali na otázky a veru si aj zaspievali, pretože aj rozprávka o slnečnom dievčatku skončila, ako inak no predsa šťastlivo.

fotka-1-ms-jurkovicova

A tak deti materských škôl Mesta Prešova prežili spolu s nami jedinečné, zábavné, veselé, ale aj napínavé dopoludnie plné radostných, smutných i prekvapivých chvíľ, presne takých, aké nám môže ponúknuť len rozprávka. Nechýbala ani sladká bodka nakoniec pre každého diváka.

Ďakujeme Vám, panie učiteľky Valika a Ľubka!

fotka-2-ms-jurkovicova