Eurorozprávka v Bruseli

Európsky výtvarný projekt realizovaný pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ 2016, navrhovaný autorkou projektu Máriou Zuščinovou, má svoje II. slávnostné pokračovanie.

Dňa 15. novembra 2016 sa Eurorozprávka predstavila v Bruseli v Galérii IFA LABORATORY na Place du Jeu de Balle 71. Pomocnú ruku pri jeho realizácii podal europoslanec Európskeho parlamentu pán MUDr. Miroslav Mikolášik, ktorý srdečne a s láskou prijal učiteľky aj v Európskom parlamente. Vďaka nemu sa mohlo vernisáže zúčastniť 12 pedagogických zamestnancov materských škôl zo Slovenska.

foto-2

Pri spoločnej prehliadke a prezentácií jeho práce sme diskutovali o výtvarnom projekte od jeho zrodu, náročnej ale veľmi príjemnej a obohacujúcej tímovej práci tohto „úžasného a jedinečného projektu,“ tak ako to komentoval pán Mikolášik. Jeho úprimné ďakovné slová patrili celému organizačnému tímu. Kyticu, ktorú pripravil ako svoje osobné poďakovanie sme s radosťou odovzdali v jeho zastúpení PaedDr. Renátke Gumanovej, ktorá obetavo a s plným pracovným nasadením pomáhala pri organizácií výtvarného projektu spolu s Mgr. Dankou Voštinárovou a Táňou Darakovou riaditeľkami materských škôl v spolupráci so ZUŠ-VO v Prešove.

foto-1

Vernisáž otvorili významné osobnosti nielen zo Slovenska ale aj z Bruselu, a to hlavná koordinátorka pre výtvarnú výchovu III. Európskej školy pani Clothilde Godard. Pán veľvyslanec SR v Belgicku Stanislav Vallo, manželka pána veľvyslanca SR na Stálom zastúpení SR pri EÚ pani Javorčíková, pán europoslanec Mikolášik a samozrejme úvodné slová patrili aj autorke projektu pani Márii Zuščinovej. Celým pobytom v Bruseli nás sprevádzala hlavná asistentka pána europoslanca Miroslava Mikolášika, ktorá nám zároveň tlmočila slová vzácnych hostí. Ich úprimné slová v nás vyvolali obdiv, úctu a porozumenie. Záverečnú recepciu spríjemnilo pohostenie od generálneho sponzora Dobré zo Slovenska pána Miroslava Hrušku.

Ostali v nás nezabudnuteľné zážitky a spomienky. Sme radi, že sme spoznali možnosti spolupráce na medzinárodnej úrovni, vďaka profesionálnej tímovej práci skúsených pedagógov, ktorých spája chuť pracovať a prezentovať naše materské školstvo. Tam, kde Eurorozprávka začala, tam aj vo svojom rodisku končí. Po svojej zahraničnej ceste v Bruseli, ju čaká ďalšia etapa pokračovania III. slávnostnej vernisáže dňa 08. 12. 2016 o 17:00 hod. v Mestskej galérii PKO Caraffovej väznici v Prešove.

Tešíme sa a želáme všetkým zúčastneným veľa sily a energie do ďalšej práce.

 

Autor: MŠ Bajkalská, Prešov