Eurorozprávka v Bruseli

Európsky výtvarný projekt realizovaný pri príležitosti predsedníctva SR v Rade EÚ 2016, navrhovaný autorkou projektu Máriou Zuščinovou, má svoje II. slávnostné pokračovanie.

Dňa 15. novembra 2016 sa Eurorozprávka predstavila v Bruseli v Galérii IFA LABORATORY na Place du Jeu de Balle 71. Pomocnú ruku pri jeho realizácii podal europoslanec Európskeho parlamentu pán MUDr. Miroslav Mikolášik, ktorý srdečne a s láskou prijal učiteľky aj v Európskom parlamente. Vďaka nemu sa mohlo vernisáže zúčastniť 12 pedagogických zamestnancov materských škôl zo Slovenska.

foto-2

Pri spoločnej prehliadke a prezentácií jeho práce sme diskutovali o výtvarnom projekte od jeho zrodu, náročnej ale veľmi príjemnej a obohacujúcej tímovej práci tohto „úžasného a jedinečného projektu,“ tak ako to komentoval pán Mikolášik. Jeho úprimné ďakovné slová patrili celému organizačnému tímu. Kyticu, ktorú pripravil ako svoje osobné poďakovanie sme s radosťou odovzdali v jeho zastúpení PaedDr. Renátke Gumanovej, ktorá obetavo a s plným pracovným nasadením pomáhala pri organizácií výtvarného projektu spolu s Mgr. Dankou Voštinárovou a Táňou Darakovou riaditeľkami materských škôl v spolupráci so ZUŠ-VO v Prešove.